Луди компири од рерна – моментално хит на интернет, ќе ви биде јасно зошто (Видео)

Луди компири од рерна – моментално хит на интернет, ќе ви биде јасно зошто (Видео)

Вака подготвен компир е хит на Интернет, може да се експериментира, да се додава што сакате по вкус и навистина е брзо, лесно и вкусно.

Состојки:

  • 8-10 компири
  • 45 гр. растопен маргарин
  • 2 лажици пармезан
  • 1 лажиче лук во прав
  • вегета
  • сол
  • бибер

Подготовка:

  1. Се загрева рерната на 200 степени и со маргаринот се премачкуваат два калапи за мафини.
  2. Се сече компирот, се става и маргарин, пармезан, зачини и лук, па се меша и се става од смесата во калапите.
  3. Се пече околу 50 минути.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Мусака со спанаќ

Мусака од карфиол

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*