Ја нарекуваат бело злато – подмладува и го чува здравјето, користете ја секој ден

Ја нарекуваат бело злато – подмладува и го чува здравјето, користете ја секој ден

Хималјската сол е најчиста и најлековита сол на светот, која помага за многу проблеми и затоа се препорачува во исхраната.

Се нарекува уште и бело злато, а помага за регулирање на водата во телото, исфрлање на киселините и токсините.

Таа е природен антиоксиданс, помага за крвните садови на кои им го чува здравјето, го штити бубрегот и мочниот меур, помага и за подмладување на телото.

Помага полесно да се апсорбира храната во цревата, го регулира крвниот притисок, а помага и за здрав и добар сон.

Ги одржува и коските цврсти.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Точни состојки за пржени лепчиња

Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен

Солена торта со палачинки

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*