Видео рецепт: Брз појадок за буквално 5 минути

Видео рецепт: Брз појадок за буквално 5 минути

Направете брз појадок за неколку минути.
Ова е рецептот, а во продолжение и видео рецептот.

Состојки:

  • 8 јајца
  • 200 гр. сирење
  • 5 лажици мајонез

Подготовка:

  1. Сварете јајца, па излупете ги.
  2. Се рони сирењето и се става во јајцата кои се рендаат, па се додава мајонез.
  3. Се прават топчиња.
  4. Може да додадете и магдонос.

 

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Преку 20 мафини од една смеса

Бургер погачи

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*