Домашен еликсир од лук против габички на стапалата

Домашен еликсир од лук против габички на стапалата

Состојките ви се на дофат на рака, а ќе се решите од непријатниот проблем по природен пат.

Лукот е неизбежен во кујната, но и во медицината. Неговата примена може да биде алтернатива за многу лекови.

Лукот има силна анти-габична состојка. Купките со лук стекнале посебна популарност: 10 чешниња лук за литар врела вода. Меѓутоа, можете да го измешате со маслиново масло во размер 1:1 и да ја истриете површината на кожата.

Се препорачува стапалата да се потопат 30 минути во сад наполнет со купка од лук.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*