Чини 7 денари а делува поубаво од скап шампон: За сјајна коса од корен до врвовите

Чини 7 денари а делува поубаво од скап шампон: За сјајна коса од корен до врвовите

Сите мака мачиме косата да ни биде густа, сјајна и здрава, да не биде кршлива и сува, а секако и да не го загуби волуменот.

Најубава замена за шампон е намирница од седум денари.

Верувале или не, ако ја миете вашата коса со сода бикарбона таа ќе расте и ќе биде здрава од коренот до врвовите.

Измешајте лажица сода со сошла топла вода, додека содата целосно не се стопи, па ставете ја смесата на коренот и масирајте неколку минути.

Потоа исплакнете темелно.

Вака правете еднаш неделно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*