Десерт готов за половина час: Чоколадни целувки

Десерт готов за половина час: Чоколадни целувки

Неодоливи чоколадни целувки – ќе ги обожавате!

Состојки:

  • 140 гр мелени ореви
  • 140 гр шеќер во прав
  • 140 гр рендано чоколадо
  • 60 гр путер

Начин на подготовка:

  1. Во сад измешајте ги сите состојки и од масата правете топчиња. 
  2. Печете во намастен плех и тоа прво на слаб оган, а кога ќе пукнат на слаб оган.

Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*