Запечено пилешко во павлака, едноставно и брзо јадење

Запечено пилешко во павлака, едноставно и брзо јадење

Брзо подгответе вкусен ручек за целото семејство!

Состојки:

  • 500 гр пилешко филе
  • 1 л павлака за готвење
  • 2 кесички инстант супа од шампињони

Начин на подготовка:

  1. Во огноотпорен сад наредете исечкано пилешко, потоа посипете со супа од кесички и налијте павлака за готвење. 
  2. Ставете во рерна на 200 степени и печете додека не порумени. 
  3. За помалку од половина час ќе имате совршен ручек!

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*