Сок кој смирува болки во желудник – ја намалува и надуеноста веднаш

Сок кој смирува болки во желудник – ја намалува и надуеноста веднаш

Направете домашен моќен сок за проблемите со желудникот.

Потребни ви се неколку состојки.

Состојки:

  • 4 моркови
  • 4 шолји вода
  • 1 лажица мента

Подготовка:

  1. Се варат состојките 15 минути додека морковот не омекне.
  2. Се микса се во бленде и се пие.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*