Појадок готов додека трепнете – идеално за вработени, ви требаат 5 минути

Појадок готов додека трепнете – идеално за вработени, ви требаат 5 минути

Направете вкусни уштипци готови додека да трепнете.

Лесно, евтино и брзо, ова е рецептот:

Состојки.

  • 1 јајце
  • ½ шолји кисело млеко
  • 1 шолја топла вода
  • 1 прашок за пециво
  • малку сол
  • брашно по потреба

Подготовка:

  1. Се меси тесто од сите состојки и се додава брашно за тестото да е меко како за пита.
  2. Се развлекува и се сечат правоаголници, па се пржат на врело масло.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Преку 20 мафини од една смеса

Бургер погачи

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

 

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*