Тајната на пиците од пицерија – направите ги дома со еден трик

Тајната на пиците од пицерија – направите ги дома со еден трик

Пицата спремена дома со сите напори и по најдобри рецепти сепак не е како оние од пицерија кои ги прават професионалци.

Тајната е во печката која држи температура од 400 степени целзиусови, а тоа е невозможно да се достигне дома.

Можно е, но треба да се послужите со трик. Ви треба камен кој одговара на печката, а се става внатре, па кога печката ќе се отвори нема да се олади бидејќи каменот ќе ја чува топлината.

Се пече 10-15 минути.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Преку 20 мафини од една смеса

Бургер погачи

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*