Почнавте да готвите и сфативте дека немате квасец – ова го заменува, нараснува дупло

Почнавте да готвите и сфативте дека немате квасец – ова го заменува, нараснува дупло

Ако готвите и немате квасец, тогаш има замена за него во кујната.

Користете сода со оцет или лимонов сок, наместо квасец и јадењата ќе бидат подеднакво вкусни.

Се користи за многу видови колачи и е полесно сварлива од квасецот.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Преку 20 мафини од една смеса

Бургер погачи

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*