Лек за астма, холестерол и анемија – две состојки лечат се

Лек за астма, холестерол и анемија – две состојки лечат се

Вкусно и здраво, помага за астма, холестерол и анемија. Овој лек кој се прави дома ќе стави крај на маките.

Состојки:

  • 40 смокви
  • маслиново масло

Подготовка:

  1. Се ставаат смоквите во тегла, се става масло додека не се наполни до врв, па се затвара и се држи 40 дена.
  2. Се јадат смокви секој ден пред оброк.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Јадете тестенини пред спиење – тоа е грешка

Вегетаријански сос за тестенини

Нова идеја за тестенини

Тестенини со сос од печурки

тестенини со кајмак

Тава со тестенини

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*