Многумина јадат суво грозје, а не се свесни што ова овошје му прави на организмот

Многумина јадат суво грозје, а не се свесни што ова овошје му прави на организмот

Сувото грозје е многу здраво за нашиот организам, а еве и зошто!

Во продолжение неколку здравствени придовки ако го конзумирате секојдневно во умерени количини:

– го чисти организмот
– го чува срцето
– ги топи масните наслаги
– спречува воспалителни процеси
– ја подобрува работата на метаболизмот
– помага кај артритис и реума
– ја подобрува работата на бубрезите и белите дробови
– спречува создавање на камен во бубрезите
– помага кај бронхитис и кашлица
– го подобрува памтењето
– го успорува стареењето
– го подобрува сонот

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?