Ако сте на диета: Ладна супа од краставици

Ако сте на диета: Ладна супа од краставици

Ако сте на диета, ви донесуваме идеален рецепт за вкусен оброк – ладна супа од краставици.

Состојки:

  • 1 поголема краставица
  • 200 мл јогурт
  • сол
  • бибер
  • 1 чешне лук
  • копар

Начин на подготовка:

  1. Излупете ја краставицата и исечкајте ја на парчиња. Исечканата краставица прелијте ја со јогурт, додајте сол, бибер и лук. 
  2. Потоа целата смеса измиксајте ја во кујнски миксер. На крај додајте копар и послужете.

Добар апетит!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*