Нема да видите акни веќе на лицето и телото – има евтин домашен лек

Нема да видите акни веќе на лицето и телото – има евтин домашен лек

Многумина имаат проблем со акните, особено тинејџерите. Ако не ви помогнале ни скапи препарати, решението е во кујна, во овој рецепт.

Земете една лажица мед, 1 шолја чај од камилица и пола шолја јаболков оцет.

Се се меша и се остава да стои неколку минути, па се става на лице да делува 15 минути.

Пото се плакне лицето.

Најдобро е да се прави ова навечер.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*