Појадок во шолја за здрав и енергичен старт на денот

Појадок во шолја за здрав и енергичен старт на денот

Направете вкусен појадок во чаша за супер енергичен и свеж старт на денот.

Состојки:

  • 200 гр свежи боровинки
  • 1 банана
  • 175 мл. јогурт
  • 65 мл. млеко
  • лед
  • 1 лажичка мед

Подготовка:

  1. Се мијат и се ставаат боровинките во блендер, се става и излупената банана и јогурт, млеко и мед и лед.
  2. Се убаво се меша и се пие ладно.

 

 

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Преку 20 мафини од една смеса

Бургер погачи

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*