Домашни баунти чоколади од 4 состојки – три пати поевтина варијанта

Домашни баунти чоколади од 4 состојки – три пати поевтина варијанта

Направете вкусни баунти чоколади во вашиот дом кои децата особено ќе ги сакаат.

Состојки:

  • 200 мл павлака за готвење
  • 150 гр кокос
  • 400 гр шеќер во прав
  • 400 гр млечно чоколадо

Подготовка:

  1. Се става павлаката во сад со кокос, па шеќер и се заедно се меша, да се добие густа и кремава смеса.
  2. Се става смесата во калап да се стегне, па се сече на штангли.
  3. Се топи чоколадото и се става секое чоколадце внатре за да биде цело со чоколадо и се оставаат дасе стегнат.

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Брза торта со овошје и пишкоти

Домашен овошен сладолед

Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега