Победете ја астмата со намирници од кујната – помоќно од секој лек

Победете ја астмата со намирници од кујната – помоќно од секој лек

Во борбата со астма може да ви помогне еден евтин лек од вашата кујна.

Ви требаат сок од еден лимон и 1 чаша вода.

Се мешаат и се пие оваа мешавина со јадењето.

Лимонот ги неутрализира бактериите на респираторниот тракт кои го запушуваат, па делува како антисептик.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Јадете тестенини пред спиење – тоа е грешка

Вегетаријански сос за тестенини

Нова идеја за тестенини

Тестенини со сос од печурки

тестенини со кајмак

Тава со тестенини

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*