Вечера за 15 минути: Само мешате и имате нешто толку вкусно и меко

Вечера за 15 минути: Само мешате и имате нешто толку вкусно и меко

Брза и вкусна вечера за 15 минути. Нема да се покаете ако го направите ова.

Состојки:

 • 1 јајце
 • 200 мл. јогурт
 • 400 гр. брашно
 • 1 прашок за пециво
 • 1 лажиче сол
 • 130 гр. сирење
 • 130 гр. кашкавал
 • 130 гр. шунка
 • 1 лажиче оригано
 • 3 лажици кечап

Подготовка:

 1. Шунката, кашкавалот и сирењето се рендаат заедно.
 2. Се меси од сите состојки хомогено тесто, па се расукува и сече на коцки.
 3. Се пржат на загреано масло, па се ставаат на хартија да впијат.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Појадок со кој ќе топите килограми

 

 

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*