Вака магдоносот ќе остане свеж со недели – за вкусен ручек чувајте го вака

Вака магдоносот ќе остане свеж со недели – за вкусен ручек чувајте го вака

Магдоносот е особено здрав, корисен и полн витамини, а дава посебен вкус на сите јадења, па затоа се става во сите манџи, чорби, меса, ручеци, а се користи и за декорации.

Магдоносот подолго ќе ви биде свеж ако убаво го измиете, исушите, го исецкате и го ставите во тегла која затворена ќе ја чувате во фрижидер.

Вака омилениот додаток за јадењата ќе ви остане свеж дури до 2 недели.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Магдонос и сода бикарбона 

Исечете го магдоносот без да се лепи на ножот

Здравствени придобивки од магдоносот

Прочистете го организмот и слабејте со магдонос

Леб со маслинки и магдонос

Магдоносот е најздрав додаток