Смути со лубеница, една смеса доволна за двајца

Смути со лубеница, една смеса доволна за двајца

За оние кои сакаат здрав живот, направете си нешто вкусно, полно витамини и освежително за рано наутро.

Смути со лубеница, ова е рецептот:

Состојки.

  • 500 гр лубеница (исчистена од семки)
  • ½ сок од лимон
  • 4 лажици кисело млеко
  • 250 мл млеко
  • лед искршен

Подготовка:

  1. Лубеницата исечете ја ситно, додајте млеко и ставете во блендер.
  2. Потоа, додајте ги сите други состојки и мешајте.
  3. Ставете во две шолји и послужете.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен