Највкусните клуб сендвичи се прават дома – појадок или вечера за малку пари

Највкусните клуб сендвичи се прават дома – појадок или вечера за малку пари

Направете си од популарните „Клуб сендвичи” дома.

Навистина супер рецепт за појадок, вечера или друштво.

Состојки.

  • 4 кришки тост леб
  • 2 парчиња шунка
  • 2 парчиња кашкавал
  • маргарин

Подготовка:

  1. Намачкајте две кришки со маргарин, ставете по едно парче шунка и кашкавал и затворете.
  2. Загрејте тостер, малку испечете и потоа исечете ги на пола, како триаголници.
  3. Супер за со кечап и мајонез.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Појадок со кој ќе топите килограми

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*