Турски погачи за појадок – едноставен рецепт, не може да е поевтин

Турски погачи за појадок – едноставен рецепт, не може да е поевтин

Направете вкусни турски лепињи за појадок.

Ова е рецептот:

Состојки:

  • 1 шолја јогурт
  • брашно
  • сирење
  • масло

 

Подготовка:

  1. Се става јогуртот во сад и се додава малку брашно додека не се добие тесто.
  2. Се прават топчиња како кајсии. Се развлекува секое, па се става сирење и се преклопува тестото.Се пржат во масло.

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја

Појадок со кој ќе топите килограми

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*