Витамини и преубав вкус во чаша: Смути од вишни, брз и евтин рецепт

Витамини и преубав вкус во чаша: Смути од вишни, брз и евтин рецепт

Направете вкусни смути со вишни полно витамини.

Состојки:

  • 1 шолја вишни
  • ½ шолји кисело млеко
  • 1 банана
  • ½ сок од лимон
  • лед

 

Се чистат од семки вишните и се става се во блендер. Послужете со лед.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен