Ќе исчезнат сите лоши мириси од автомобилот – има лесен трик

Ќе исчезнат сите лоши мириси од автомобилот – има лесен трик

Ако сакате да биде свеж мирисот во вашиот автомобил, а да не трошите многу пари на освежувачи, ви помагаме со мал трик од кујната кој постојано ќе го користите.Имено, се што ви треба е една лименка во која ќе ставите мелено кафе, па ќе ја затворите и ќе направите дупчиња.

Оставете ја на место на кое нема да падне во колата.

Вака ќе се впијат сите лоши мириси.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Исчистете ја мувлата од машината за алишта

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките