Решете се од мигрената која е отпорна и на таблети – една чаша од ова и главоболката ја нема

Решете се од мигрената која е отпорна и на таблети – една чаша од ова и главоболката ја нема

Решете се од мигрената која е отпорна и на таблети – една чаша од ова и главоболката ја немаЕден од главните причинители за главоболка е секако брзиот начин на живот кој го живееме, темпото со кое не може да се успори и ограничувањата со рокови со кои се соочуваме постојано.

Секако недостатокот на физичка активност, нездравиот начин на живот, како и постојаното гледање во ТВ и компјутер го прават своето исто така.

Ако имате чести главоболки, ова е природно решение за вас. Ви требаат хималајска сол, лимонова кора и лимонов сок.

Хималајската сол има висок квалитет, ја има во добро снабдените маркети и продавници за здрава храна. Користете ИСКЛУЧИВО ваква сол.

Исцедете сок од два лимони, изрендајте малку кора, и додајте две лажички хималајска сол. Измешајте и ставете го сето тоа во сад со 2 чаши вода, па испијте го на екс.

ВНИМАВАЈТЕ: Ова не се употребува ако патите од висок притисок, консултирајте се со лекар.
Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор.

Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*