Овој зеленчук е „цар на летото” – има 95% вода, многу витамини и помага за слабеење

Овој зеленчук е „цар на летото” – има 95% вода, многу витамини и помага за слабеење

Во лето ни е најважно да бидеме во топ форма и да имаме фит тело. Се храниме здраво и се трудиме да загубиме килограми.Супер намирницата на летото е краставицата.

Краставицата е царица на летото и има 95 проценти вода во себе.

Шолја со кругови краставица може да ја изгасне жедта како вода.

Има многу витамини, минерали и влакна, но и многу витамин Ц или 6 проценти од препорачаната доза на ден.

Не мора да се ограничувате само на свежи краставици, здрави се секако.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Краставица и домат е лоша комбинација

Летна салата – краставица на поинаков начин

Краставица за лицето наместо скап третман

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*