Напивка за детоксикација: Исчистете го телото од отрови

Напивка за детоксикација: Исчистете го телото од отрови

Повремено секој треба да прави детоксикација на телото.

Испробајте го ова здраво решение за прочистување на цел организам од токсини.

Состојки:

  • 2 л вода
  • 1 лимон или 2 лимети
  • 1 свежа краставица
  • 10 листови нане


Начин на подготовка:

  1. Исчистете ги и исечкајте ги лимонот и краставицата, добро измешајте ги парчињата и потоа додајте листови нане. Земете стаклена тегла и ставете ги сите состојки, а потоа долијте вода. Затворете ја теглата и чувајте ја во фрижидер. 
  2. Препорачана дневна доза е две чаши. За подобри резултати консумирајте ја оваа напивка 15 дена и избегнувајте шеќер.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*