Користејќи лимон на овој начин кажете и збогум на прекумерната тежина и многу болести

Користејќи лимон на овој начин кажете и збогум на прекумерната тежина и многу болести

Лимонот е многу здраво овошје. Богат со витамин Ц кој има антиоксидантно дејство. Го зајакнува имунитетот и ги убива канцерогените келии. Кконсумирајте го редовно и брзо ќе забележите подобрување.

Доколку не можете да го јадете лимонот, направете си лимонада. Но, наместо да ја засладувате со шеќер, ставете малку мед – ќе биде уште повкусна, а поради медот и уште поздрава.

Еве за што помага лимонот:

– го зајакнува имунитетот
– ги уништува лошите бактерии
– наводно помага при уништување канцерогени клетки
– го чисти организмот од токсини

Лимонот може да се замрзне, па да се одмрзне по потреба. Можете да го измешате со ѓумбир, мед, но и да го користите како лек со лук. На тој начин ќе го зајакнете вашиот организам.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*