Го топи каменецот од машината за алишта и цревата: Алиштата ќе мирисаат свежо, евтино за сите домаќинки

Го топи каменецот од машината за алишта и цревата: Алиштата ќе мирисаат свежо, евтино за сите домаќинки

Направете супер корисен трик за домаќинството. Со сода бикарбона, која е позната по своите лековити својства како и оние за чистење во домот, направете си средство за чистење на машината за алишта, со кое од сега алиштата пак ќе мирисаат на свежо.

Ставете 100 грама сода бикарбона и една лажица оцет, па вклучете ја машината на најтоплиот програм.

Мешавината ќе го растопи каменецот во бубањот и цревата, ќе ги отстрани и непријатните мириси.

Навистина е моќно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Исчистете ги бигорот и мувлата од машина

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*