Спремете се за летото: Помешајте ги овие состојки, салото на стомакот се претвара во „плочки”

Спремете се за летото: Помешајте ги овие состојки, салото на стомакот се претвара во „плочки”

Направете си вкусен сок кој верувајте салото на стомакот и на сите критични зони ги претвара во плочки на стомакот.

Состојки:

 • 1 цвекло
 • 3 моркови
 • една рака спанаќ
 • 1 јаболко
 • 1 краставица
 • 1 рака ротквици
 • малку ѓумбир
 • 1 лимон

Подготовка:

 1. Се лупи цвеклото, морковот, лимонот, јаболкото и краставицата.
 2. Се става се во блендер и се пие наутро.
 3. Ќе излезе околу 500 милилитри сок.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*