Напиток кој е „бомба” за слабеење – топи сало и го елиминира холестеролот

Напиток кој е „бомба” за слабеење – топи сало и го елиминира холестеролот

Направете напиток кој помага да топите килограми како од шега.Не само што помага да го забрзате метаболизмот, туку помага и за слабеење, полн е витамини и здравје.

Ги елиминира и холестеролот.

Состојки:

  • 1 лажичка зелен чај 
  • 1 лажиче рендан ѓумбир 
  • 2 лажици сок од лимон

 

 

Начин на подготовка:

  1. Се варат 1,5 дл. вода и се остава да се олади, па се става во шолја со сите три состојки. 
  2. Нека стои 2-3 минути, па се цеди. 
  3. Се пие веднаш.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*