Го чисти телото и лечи дури 50 болести, а се прави за 5 минути

Го чисти телото и лечи дури 50 болести, а се прави за 5 минути

Истражувањата потврдиле дека овој чај има исклучителна улога во решавање на многу здравствени проблеми. Има позитивен ефект во случаи на деменција или рак.

Главната состојка е куркума, која има важна улога во детоксикација која го успорува процесот на стареење. Со помопш на овој чај, исто така, се лечат мачнини и други стомачни тегоби.

Ова се само некои од потенцијалните бенефити кои ги донесува овој чај, а се верува дека може да користи и во лечење на дури 50 различни здравствени проблеми.

Состојки:

  • 1/6 лажичка куркума
  • 1/2 лажичка мелен цимет
  • половина чаша млеко
  • малку мед
  • прстофат кардамом
  • 1/2 лажичка рендан ѓумбир


Начин на подготовка:

  1. Измешајте ги сите состојки и потоа посипете 500 мл врела вода по нив. Додека мешате, можете да додадете и малку топло млеко.
  2. Употреба: Подготвената количина испијте ја одеднаш.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*