Ве мачат мрзеливи црева? – хранете се вака и ќе го нема проблемот за кој сите се срамат да зборуваат

Ве мачат мрзеливи црева? – хранете се вака и ќе го нема проблемот за кој сите се срамат да зборуваат

Иако денес ништо не е табу тема и за се зборуваме отворено, на многумина им е проблем да признаат дури и на лекар дека имаат проблем со празнењето на цревата и редовното одење во тоалет.Ако и ви имате ваков проблем, тогаш треба да обрнете внимание на исхраната.

Мрзеливите црева се чест проблем, а нормално е да се оди во тоалет два пати на ден.

Потребно е да внесувате многу магнезиум во телото, минерал кој е ефикасен и има лаксативно дејство.

Се внесува преку зелениот зеленчук, марула, зелка, кељ…а богати се и тиквата или нејзините семки, оревите, бадеми…

Алое вера е билка богата магнезиум.

Хранете се вака.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*