Само една лажица од ова и ќе го испразните стомакот за 2 минути – ги чисти и отровите од телото

Само една лажица од ова и ќе го испразните стомакот за 2 минути – ги чисти и отровите од телото

Нашите црева се многу важни и од време на време треба да се прочистат од отрови кои се собираат во организмот, поради конзумирање на разни намирници.

Овој лек се покажал како многу ефикасен за тоа.

Состојки:

  • 5 шолји зовриена вода
  • 100 грама сливи
  • 100 грама урми


Начин на подготовка:

  1. Во зовриената вода додадете ги сливите и урмите. Оставете ги 15 минути, а потоа оставете да се излади. 
  2. Наутро на празен желудник земајте по една лажица.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*