Гибаница од јогурт и млад кромид

Гибаница од јогурт и млад кромид

Вкусно јадење кое едноставно се прави…

Состојки:

  • кори за пита
  • 1 веза млад кромид
  • 4 чаши јогурт од по 2 дл
  • 4 јајца
  • 1/2 чаша масло
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте кромид, додајте 4 јајца, јогурт, половина чаша масло и сол по желба па измешајте сè заедно. Ќе добиете смеса малку поретка отколку смесата за палачинки. 
  2. Намастете плех и ставете кора, па премачкајтеја со смесата, повторно ставете кора, па смеса и така до крај. Завршете со ред смеса од јогурт и кромид. Печете на 190 степени 30 минути.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*