Бомбици од 4 состојки: Брз десерт со чоколадо, за секој ден или прослава

Бомбици од 4 состојки: Брз десерт со чоколадо, за секој ден или прослава

Направете вкусни бомбици од само неколку состојки во вашата кујна.

Состојки:

  • 300 гр. мелени бисквити 
  • 400 гр. еурокрем 
  • 100 гр. пржени мелени лешници 
  • 100 гр. чоколадо 

 

Подготовка:

  1. Биксвитите и кремот се мешаат и се замесуваат, а се додаваат потоа оревите и се меси пак. 
  2. Се прават бомбици, се полеваат со чоколадо и со лешници. 
  3. Се ладат.

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*