Три пати поздрав од мајонез, евтин и вкусен: Сос за кој најубавиот дел е кога ќе чуете како се прави

Три пати поздрав од мајонез, евтин и вкусен: Сос за кој најубавиот дел е кога ќе чуете како се прави

Направете здрава замена за мајонез. Вкусен сос кој навистина оди со се.

Ова е рецептот:

Состојки:

  • 4 варени јајца
  • 1 мала шолја јогурт
  • 1 лажиче сенф
  • 1 лажица лимонов сок
  • малку магдонос
  • сол
  • бибер
  • малку млад кромид сечен

 

 

Подготовка:

  1. Подготовката е повеќе од едноставна. Ги ставате сите состојки во блендер и ги ситните.
  2. Намазот или сосот оди со месо, тестенини и било кој друг оброк.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт