Пијте само 2 чаши дневно и за две недели ќе го стопите салото од стомакот

Пијте само 2 чаши дневно и за две недели ќе го стопите салото од стомакот

Насобраните килограми особено на пределот на стомакот се проблем за голем број луѓе кои бараат решение за тоа, но без некој голем успех.

Во потрага по најдоброто решение за намалување на салото, пронајдовме рецепт за слабеење кој, наводно, го намалува струкот во само две недели. Најдоброто од сè е што потребни ви се само три состојки и тоа лесно достапни!

Состојки:

  • 1 лажица мед
  • 1 шолја сок од грејпфрут
  • 2 лажички јаболков оцет


Начин на подготовка:

  1. Измешајте сок од грејп со јаболков оцет и мед и вашата напивка за слабеење е готова! 
  2. Пијте ја секој ден наутро и навечер пред оброк. Ќе забележите резултати во само две недели, тврдат оние кои го пробале. 
  3. После 2 недели направете пауза од 7 дена. Ако не сте задоволни со резултатите, повторете уште две недели после одморот.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?