Здрава ужина: Шејк од ѓумбир и шумско овошје

Здрава ужина: Шејк од ѓумбир и шумско овошје

Направете домашна витаминска напивка која ќе ја обожавате!

Оваа домашна напивка претставува вистински еликсир. Еве како се подготвува.

Состојки:

  • 2 мали шолји чај од ѓумбир
  • 1 јаболко
  • 2 мали шолји смрзнато шумско овошје
  • 1 лажичка мед
  • малку рендан ѓумбир

Начин на подготовка:

  1. Сè заедно разматете во блендер додека масата не добие кремаста структура. 
  2. Ако е потребно, додајте уште малку вода и на крај додајте малку рендан ѓумбир.
  3. Послужете веднаш и уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед