Чоколадо и бадеми: Превкусен десерт со кој може да се експериментира

Чоколадо и бадеми: Превкусен десерт со кој може да се експериментира

Направете вкусен намаз како десерт со супер комбинација од чоколадо и бадеми.

Состојки:

  • 1 ¼ шолји бадеми
  • 2 лажици какао во прав
  • 2-3 лажици кокосово масло
  • 3 лажици шеќер

 

Подготовка:

  1. Сите состојки заедно ставете ги во блендер и иситнете ги.
  2. Ќе добиете вкусна и густа смеса која може да си ја декорирате по избор со чоколадо, шлаг или овошје.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Тече чоколадо, а врз него малини

Брзи корнфлекс корпи

Брзи пуслици

Алва торта

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет