Често имате болки и надуеност во желудникот? – лекот е во кујната

Често имате болки и надуеност во желудникот? – лекот е во кујната

Болките во желудникот и надуеноста се непријатни и не спречуваат да извршиме многу нешта.За да ги избегнете потребно е да внимавате на исхраната. Откажете се од алкохолот, намалете го внесот на кафе, а пијте повеќе чаеви и јадете овошје и зеленчук.

Пијте повеќе вода која секогаш корисно делува на телото.

Внесувајте храна со многу витамини, минерали и влакна, а избегнувајте масна и брза храна.

Има и неколку природни лекови за овој проблем а тоа се:

Топла вода со сол

Сода бикарбона

Чај од ѓумбир

Чај од камилица

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*