Трик за највкусни торти и колачи: Правете го ова и нема да згрешите никогаш

Трик за највкусни торти и колачи: Правете го ова и нема да згрешите никогаш

Ако сакате вашите колачи и торти да бидат многу вкусни, тогаш има еден трик кој треба да го направите.Имено, пред печење и готвење, секогаш јајцата и маргаринот треба да ги оставите на собна температура барем половина час.

Така десертите ќе бидат помеки и повкусни.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Бели ледени коцки со банана

Повкусно од парена торта

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути