Ова е најдобриот начин да ги отстраните подочниците

Ова е најдобриот начин да ги отстраните подочниците

Мака мачите со темни подочници? Употребете ја оваа намирница…

Подочниците настануваат од повеќе причини. Тоа може да биде наследен фактор, нездрава храна, недоволно спиење, стрес, стареење, сува кожа…

Што и да е во прашање, еве еден одличен начин како да ги отстраните.

Сè што ви е потребно е бадемово масло.

Намачкајте масло под очите пред спиење, оставете преку ноќ, а наутро измијте го лицето со студена вода.

Повторувајте го третманот додека подочниците не исчезнат.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*