Смеса за имунитет, прочистување на крв и елиминирање маснотии – Се прави од 2 состојки

Смеса за имунитет, прочистување на крв и елиминирање маснотии – Се прави од 2 состојки

Направете си напивка која го штити имунитетот, забрзува метаболизмот, ги елиминира маснотиите од крвта, а ја отстранува и солта која е вишок во телото.

Состојки:

  • 12 чешни лук 
  • ½ л. црно вино

 

Подготовка:

  1. Се лупи лукот, се сече на четвртини, па се става во тегла, а потоа се додава пола литар вино. Се затвара теглата и се држи на топло место две недели. 
  2. Се протресува неколку пати на ден. 
  3. По две недели се цеди и се става во стаклено шише. 
  4. Се зема три пати на ден едно кафено лажиче. 
  5. Се пие месец дена, па се прави пауза од шест месеци.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Мимоза салата во ново руво

Брза крем салата со јогурт

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата