Поразлично од се до сега: Солено смути за топење масни наслаги

Поразлично од се до сега: Солено смути за топење масни наслаги

Ако сакате брз и евтин појадок, имаме идеја за оброк во шолја.Солено смути е сосема поинаков вкус.

Состојки:

  • 1 краставица 
  • пола шолја вода 
  • 1 шолја јогурт 
  • 1 лук

 

 

Начин на подготовка:

  1. Излупете ја и ситно исечете ја краставицата, па ставете ја во блендер со половина шолја вода и една шолја јогурт. 
  2. Ставете и бел лук по желба. 
  3. Имате солено смути со доволно калории да ве држи сити.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен