Трик со кој помалку ќе јадете храна која дебелее: Ослабете до летото

Трик со кој помалку ќе јадете храна која дебелее: Ослабете до летото

Доаѓа лето и на сите ни е важно до одмор да бидеме слаби и со фит тело за на плажа.Освен што треба да се внимава на исхраната и секако да се вежба за резултат, има и трикови кои се без напор, пари и мака, а помагаат за да се ослабе.

Научно истражување покажало дека распоредот на храната многу влијае на нашето тело и психа и дека со овој чекор може да заубиме до 9 килограми.

Потребно е благото, лебот, се она кое дебелее и е штетно да го ставите на помалку видливо место дома.

Во кујната нека има само овошје, сокови и здрава храна, зеленчук и месо.

КОга ќе почувствувате глад ќе посегнете по овна што го гледате и нема да се здебелувате.

Газираното заменете го со природни сокови, смути или зелен чај.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ