Салата со димено месо – Гурмански деликатес

Салата со димено месо – Гурмански деликатес

Направете гурманска салата со посебен шмек.Ова е рецептот:

Состојки:

 • 300 гр. димено месо
 • 1 конзерва пченка
 • 1 конзерва ананас на коцки
 • зелени маслинки
 • 1 кромид
 • мајонез
 • масло

Подготовка:

 1. Се сече месото на коцки, па се додава ананасот сечен на коцки.
 2. Се додаваат и пченката и сечените маслинки.
 3. Се пржи се убаво на масло и се додаваат сите други состојки.
 4. Се става во сад и се додава мајонезот и се меша.
 5. Нека стои во ладилник да се стегне, па служете.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Мимоза салата во ново руво

Брза крем салата со јогурт

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

 

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*