Дома веќе нема да ви мириса песокот за мачето – Има евтин трик

Дома веќе нема да ви мириса песокот за мачето – Има евтин трик

Ако имате дома милениче и тоа маче, тогаш знаете дека колку и да се грижите за него, тоа понекогаш мириса.Ако сакате песокот за маче да не мириса, ви треба еден евтин трик од домаќинството.

Земете сода бикарбона и ставете ја во кутијата под песокот.

Верувајте ќе ги впие сите мириси.

За сите својства на содата е одамна познато, а верувајте неутрализира и мириси. Може да ја ставите и во корпа за отпадоци и нема да мириса.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ако се потите прекумерно сменете нешто во храната

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*