Смути за здрава кожа, имунитет и слабеење – Супер старт на денот

Смути за здрава кожа, имунитет и слабеење – Супер старт на денот

Направете смути кое ќе ја чува вашата кожа сјајна и здрава.Ова е рецептот:

Состојки:

  • 100 гр. кељ 
  • 200 мл. сок од јаболка 
  • 1 стебло целер 
  • 1 лажица лимонов сок 
  • лед

 

 

Подготовка:

  1. Се става се во блендер, па се пие. 
  2. Ако го започнете денот вака, нема да делува благотворно само на кожата, туку и на вашиот метаболизам, имунитет и погодно е за слабеење.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

Остави Коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*